Naše služby cestovatelům

  Cesty po světě je cestovatelský portál jedné vášnivé cestovatelky, který chce být trochu jiný než všechny ostatní. Je určen pro cestovatele, kteří se rozhodli cestovat po světě na vlastní pěst a hledají informace o místech, které by v dané zemi neměli minout, připravují si itinerář a hledají rady ohledně dopravy, ubytování a zkušenosti ostatních cestovatelů ze všech zemí světa.

  Náš web je přehledný, zakládá si na faktické správnosti a spolehlivosti všech informací. Všechny země jsou řazeny v jednotném systému. Prvotní dělení je podle kontinentů, poté podle jednotlivých zemí. U každé země pak najdete hlavní článek obsahující všechny informace, které Vás o dané zemi zajímají. V pravém boxu najdete sekci Co navštívit, která Vás podrobně informuje o těch nejzajímavějších místech v dané zemi a obsahuje nejen fotografie, ale i důležité odkazy, které byste při návštěvě tohoto místa mohli využít. Průvodce se věnují jednotlivým městům, místům, ale i celým regionům.

 • Chcete cestovat po světě na vlastní pěst a nevíte, jak na to?

  Cestovatelský portál Cesty po světě je online průvodce, který pro vás připravil nejen podrobné průvodcovské články po místech celého světa, ale i řadu článku, tipů a rad na to, jak co nejlépe, nejlevněji, nejpohodlněji a nejbezpečněji procestovat celý svět na vlastní pěst. Platí totiž pravidlo, že čím lépe se na vaši cestu připravíte, tím víc eliminujete různé nepříjemnosti a neočekávané situace. A když už nějaké to adrenalinové dobrodružství na vaší cestě zažijete, věřte, že až se vrátíte domů, budete na něj s úsměvem vzpomínat a u sklenky vína to za pár let budete vyprávět jako veselou historku z cest. Věřím, že všechny věcí se dějí za nějakým účelem a že co nás nezabije, to nás posílí. Tak i vy s tímhle mottem vycestujte bez obav do světa. Náš portál vám k tomu může poskytnout celou řadu velmi cenných rad. Zkušení cestovatelé už mají na všechno svoje finty a triky, kde hledat letenky, jak ušetřit na ubytování nebo jak toho co nejvíce vidět. Pokud nepatříte k těm, kteří pětkrát do roka podnikají expedice do nevídaných končin a nevíte proto, jak cestovat na vlastní pěst, přečtěte si naše Rady a tipy. Díky nim si připravíte skvělou dovolenou. Poradíme vám tam, kde a jak sehnat ubytování, jak zařídit levnou letenku, jak cestovat autem po Evropě i po světě nebo kolik peněz si vzít v hotovosti. Pokud si ani po přečtení tohohle článku netroufáte naplánovat si a zařídit si vše úplně sami, nabízíme neomezenou bezplatnou konzultaci čehokoliv, co pro svou cestu budete potřebovat. Díky této konzultaci získáte "přítele na telefonu", který vám zodpoví veškeré dotazy týkající se plánování Vaší cesty, poradí co, kdy, kde a s jakým předstihem zařídit. V době přípravy Vaší cesty nám tak můžete kdykoliv zavolat nebo napsat a konzultovat s námi všechno, s čím si nebudete vědět rady. Zkuste to a uvidíte, třeba tuhle u našich čtenářů nejoblíbenější službu pro své příští cesty začnete pravidelně využívat.

 • Netroufáte si vyrazit do světa na vlastní pěst?

  Důvodů pro to, proč si spousta lidí netroufne na to, vyrazit do světa na vlastní pěst, je hned několik. Neumí žádný cizí jazyk, nemají zkušenosti s takovýmto typem cestování, nejsou organizačně dost zruční a složitější a delší cestu prostě nezvládnou dobře naplánovat a nebo na to prostě jen nemají dost času a nechtějí trávit dny (ano, nepřeháníme, příprava delší cesty se spoustou zážitků zabere opravdu dny práce) pročítáním průvodců, hledáním levných letenek, ubytování a toho, co by na daném místě mohli dělat. Patříte mezi některou z těchto skupin? Pokud ano, i tady Vám pomohou Cesty po světě, na které jste právě zavítali!

  Takže znovu, pokud patříte mezi skupinu lidí, kteří si sami netroufnout nikam vyrazit nebo na přípravu dovolené snů nemají dost času ani zkušeností s přípravou, máte několik možností.

  Nechte si připravit dovolenou snů na míru od nás!

  Pokud si sami nezvládnete nebo nemáte čas dovolenou snů připravit, nechte to na nás! Cesty po světě Vám připraví itinerář podle Vašich představ. Jsem zkušená cestovatelka, která procestovala celou Severní Ameriku, řadu míst v Karibiku i v Asii a skoro všechny evropské země. Itinerářů jsem připravila desítky, přizpůsobím se všem vašim přáním a pomůžu vám všechno zařídit do posledního detailu.

  K tomu nabízím i možnost, že s Vámi budu online/telefonicky v kontaktu po celou dobu vaší dovolené a v případě komunikačního problému způsobeného vaší jazykovou nevybaveností to na dálku vyřeším za vás. Budete mít problém na recepci nebo při půjčování auta? Nebo budete potřebovat vykomunikovat cokoliv jiného, ale neumíte anglicky? Budete chtít zarezervovat nějakou skvělou restauraci, která vám padla do oka? Prostě jen předáte telefon a já už všechno vyřídím za vás!

  Chcete letět ve skupině přátel soukromým letounem na Bali? Chcete vyrazit na golfovou dovolenou na Floridu? Chcete létat helikoptérou na Aljašce nebo tam jen pozorovat medvědy lovící lososy? Chcete vyrazit na koncert Eda Sheerena do New Yorku? Nebo chcete vzít svou drahou polovičku na Bora Bora a užít si luxusu? Nebo chcete naplánovat cestu kolem světa? Jsem připravena na všechna vaše přání!

  Co dostanu, když si objednám naplánování dovolené od cestyposvete.cz?

  Dostanete do detailu vypracovaný itinerář (chcete-li plán) vaší cesty, který vás bude provázet celou dobu. Dostanete ho ve vytištěné podobě nebo online verzi. Součástí itineráře budou: Základní informace o hotelu, letence, dopravě z letiště, přesný plán na každý den vč. průvodce po všech naplánovaných místech a všechny potřebné informace pro všechny zážitky (vstupné, otevírací doba, online rezervace či zakoupení předem), které jsme si spolu předem domluvili. Součástí itineráře bude i seznam toho, co vše je třeba před cestou zařídit - tzn. vízum, cestovní pojištění, jednoduše všechno, na co nesmíte zapomenout. Pokud si cokoliv z toho nedokážete zařídit sami, se vším Vám pomůžeme. Zjednodušeně: k Vaší cestě budete mít všechno,co potřebujete tak, abyste se už o nic nemuseli starat. Ukázky našich itinerářů vidíte níže. Číslo v závorce je číslo turistické atrakce v mapách a zároveň v průvodci, kde si o daném místě můžete přečíst víc.

  Pokud bude třeba, budu s vámi online/telefonicky v kontaktu po celou dobu vaší cesty. Od vstupu na letiště až po návrat domů. V případě, že budete chtít, seženu vám průvodce přímo na místě nebo s vámi náš průvodce na tu cestu klidně vyrazí. Na vyžádání ajistím všechny potřebné rezervace, jízdenky apod.

  Zařídím letenky, ubytování podle vašich představ a všechny další důležité věci – kulturní akce, sportovní zážitky – seženeme vstupenky, zarezervujeme restauraci aj.

  Všechny body, které máte v plánu navštívit, budete mít zadané v GPS v mapách v mobilu, které fungují i offline. Takže až budete třeba v Seville nebo v Kuala Lumpur, nahlédnete do map ve Vašem mobilu a můžete vyrazit za krásami města, a to i bez dat v mobilu. Pokud chcete cestovat sami po světě, je orientace v mapě nezbytností, na to nezapomeňte.

  Součástí našeho itineráře bude samozřejmě i předpokládaný rozpočet. Předpokládaný rozpočet se dozvíte ještě před tím, než začneme cestu plánovat. Počítejte s tím, že každá zábava něco stojí a o cestování to platí dvojnásob.

 • Jak to probíhá a kolik mě to bude stát?

  Prvním bodem je společná online/telefonická schůzka, kde mi řeknete všechno o vašich představách a přáních. Budou mě zajímat i ty nejmenší detaily. Jste ranní ptáčata a na výlety vyrážíte už v 7 ráno, abyste se vyhnuli davům turistů? Nebo jste naopak spáči a žijete spíše večer? Chcete chodit do restaurací nebo se budete živit bagetou se šunkou? Co vás baví? Co budete chtít vidět, zažít, navštívit? I ten nejmenší detail je důležitý pro to, aby se vaše dovolená maximálně vydařila.

  Cenaje individuální, protože se liší podle délky Vašeho pobytu a počtu objednaných služeb. Samozřejmě záleží, jestli chcete vyrazit bez cestovky na pobytový zájezd k moři bez nějakého většího cestování na místě, a nebo jestli chcete připravit detailní poznávací zájezd na 3 týdny, kdy každý den budete jinde a plánování bude vyžadovat hodně času. Cestu kolem světa nebo třítýdenní expedici po Severní Americe naceníme individuálně podle délky pobytu a náročnosti. Zorganizování pobytového zájezdu (tzn. zajištění letenky a hotelu dle požadavku) u moře či jinde bez ohledu na délku či destinaci je za jednorázovou částku 900,-. Naplánování 3týdenní expedice třeba po národních parcích USA s detailním itinerářem (viz výše) Vás vyjde cca na 4500,-. Příplatek si účtuji za případnou online/telefonickou podporu po celou dobu Vaší dovolené, a to částkou 200,-/den. Pokud chcete zarezerovat letenku, ubytování, vízum, koupit online vstupenky atd., náklady na itinerář se navýší cca o 1000,-. Přesnou cenu vám sdělím vždy předem a bude vytvořena na základě naší osobní komunikace, kdy se dozvím všechno o vašich představách, destinaci a délce pobytu. Na itineráři začínám pracovat po uhrazení celé domluvené částky na účet. Máte k němu tak kdykoliv přístup, můžete zasílat své připomínky, žádosti o změny atd. Itinerář obdržíte dostatečně včas před svou cestou, abyste si podle něho mohli zařídit ubytování, letenky, zarezervovat půjčení auta atd. Příprava vyžaduje opravdu hodně času a doporučuji si zadat svůj požadavek i měsíce dopředu.

  Jak vypadá nejčastější požadavek našich klientů?

  Naše klienty tvoří obecně dvě skupiny lidí. Ti, kteří umí cestovat, ale ví, kolik práce zabere příprava itineráře a už s tím jednoduše nechtějí ztrácet čas. Nechtějí pročítat průvodce a věnovat přípravě cesty desítky hodin času. Jejich požadavek je většinou následující: "Sehnal jsem levnou letenku do Thajska na Phuket v termínu XY. Naplánujte mi kombinaci pobytové dovolené na Phuketu v kvalitním alespoň 4* hotelu a skombinujte to s poznáním Bangkoku." nebo "Chtěl bych poznat New York a vydat se odtud půjčeným autem k Niagárským vodopádům a zpátky a chtěl bych toho vidět a poznat co nejvíc v této oblasti. Naplánujte mi tuto cestu. Já si podle toho pak zařídím letenku a ubytování. " Jsou to klienti, kteří dostanou itinerář a vše ostatní si zařídí sami. Informace o rezervovaných hotelech mi dodají a já je pouze zapracuji do itineráře a do online map.

  Druhou skupinu tvoří lidi, kteří nikdy necestovali na vlastní pěst, ale chtěli by to zkusit, protože je taková cesta vyjde většinou levněji než s cestovkou a ještě si to mohou naplánovat podle sebe. S plánování cesty do zahraničí ovšem mají pramalé zkušenosti a naprosto racionálně usoudí, že si radši nechají od někoho poradit. Od nás. Kromě itineráře jim pomohu s koupí letenek, rezervací ubytování, vízem apod. V případě, že bude třeba něco řešit akutně na místě a oni neumí anglicky, nabízím telefonickou konzultaci kdekoliv v zahraničí - na recepci hotelu, v nemocnici atd. Výhodou tohoto řešení pro nezkušené cestovatele je to, že je provedu plánováním celé cesty a oni si tu další už dokážou zařídit sami, třeba jen s malou konzultací s námi. Naučte se plánovat cesty po světě s námi!

  Ručíte za to, že vše půjde podle plánu?

  Je to stejné, jako kdybyste chtěli po svém lékaři, aby Vám ručil za to, že operace půjde podle plánu. Bohužel není to možné. Nedokážeme ovlivnit, že se neztratíte při přestupu na letišti v Dubaji, zpoždění letadla, kvůli kterému nestihnete to navazující a neovlivníme ani to, jestli Vám celou dovolenou proprší tak, že nebudete moci ani vylézt z hotelu. Mezi námi, pokud se zeptáte jakéhokoli zkušenějšího cestovatele, snad každý Vám bude líčit, co neočekávaného na své cestě po světě zažil a jak to vyřešil. Ručit můžeme opravdu jen za to, že dostanete včas funkční itinerář a pokud se podle něho budete řídit, na Vaší cestě nezmeškáte žádné zajímavosti a určitě si domů přivezete i spoustu zážitků.

  Na základě čeho začneme pracovat?

  Na itineráři začneme pracovat po zaplacení celé domluvené částky na účet. Dostanete fakturu, kde bude přesně specifikováno, co jsme si domluvili. Můžeme připravit také smlouvu o dílo, pokud tíhnete k byrokacii a máte rádi na všechno papíry.

 • Nabízíte služby i firmám?

  Ano! Potřebujete zajistit vše pro vaši služební cestu nebo teambuilding v zahraničí? Nebo chcete naplánovat vaši cestu na nějaký kongres či důležitou obchodní schůzku? I vám Cesty po světě pomohou!

  Zajistíme ubytování, letenky, transfery na a z letiště, pojištění, víza i zapůjčení vozu na letišti. Šetříme vám tím v první řadě náklady, v druhé řadě nervy. I s vámi zůstaneme online/telefonicky v kontaktu po celou dobu vaší zahraniční cesty a v případě potřeby pomůžeme se vším, co bude třeba.

 • Můžu inzerovat na Vašem webu nebo si sem umístit reklamu?

  Ano! S reklamami ale pracujeme opatrně, nechceme čtenáře znechutit. Takže vaše firma musí mít co dočinění s cestováním či cestovním ruchem. Pokud chcete na náš web umístit reklamní banner nebo chcete navázat nějakou jinou formu spolupráce, kontaktujte nás. Dáme vám vědět, co se s tím dá dělat.

 • Proč vybrat Cesty po světě?

  Jsme maximálně flexibilní a také velmi zkušení! Vaši cestu připravíme dokonale! Připravíme dovolenou na míru jen pro vás, podle vašich přání a představ. V žádném případě nepoužíváme předem připravené itineráře od cestovek. Nabízíme tak maximálně individuální přístup, kterým uspokojíme i ty nejnáročnější z Vás!

  Cesty po světě učí cestovat lidi po světě na vlastní pěst! Cestujte s námi!

  V případě, že máte zájem o některé z našich služeb, kontaktujte mě.

  Provozovatel služby: Mgr. Monika Fikrová
  e-mail: cestyposvete@email.cz
  telefon: 737 102 582
  IČO: 14055503