Náš koncept & možnosti spolupráce

Cesty po světě je cestovatelský portál jedné vášnivé cestovatelky, který chce být trochu jiný než všechny ostatní. Je určen pro cestovatele, kteří se rozhodli cestovat po světě na vlastní pěst a hledají informace o místech, které by v dané zemi neměli minout, připravují si itinerář a hledají rady ohledně dopravy, ubytování a zkušenosti ostatních cestovatelů ze všech zemí světa.

Náš web je přehledný, zakládá si na faktické správnosti a spolehlivosti všech informací. Všechny země jsou řazeny v jednotném systému. Prvotní dělení je podle kontinentů, poté podle jednotlivých zemí. U každé země pak najdete hlavní článek obsahující všechny informace, které Vás o dané zemi zajímají. V pravém boxu najdete sekci Co navštívit, která Vás podrobně informuje o těch nejzajímavějších místech v dané zemi a obsahuje nejen fotografie, ale i důležité odkazy, které byste při návštěvě tohoto místa mohli využít. Průvodce se věnují jednotlivým městům, místům, ale i celým regionům.

Náš web je také koncipován hlavně pro ty cestovatele, kteří toho na svých cestách chtějí poznat co nejvíce nejenom o místní historii, ale i kultuře, lidech nebo tradiční kuchyni. Proto jsou naše články rozsáhlé a obsahují všechny informace, které Vám o daném místu řeknou všechno, co potřebujete vědět. Naše články nejsou koncipovány jako cestopisy nebo zážitky z cest, ale formou faktických informací ve formě průvodce. Články mají za cíl Vás provést po Vašich cestách a nabízí Vám k tomu potřebné informace. Naše průvodce píšeme s využitím maxima odborné literatury, vlastních zkušeností i oficiálních webů jednotlivých zemí či míst. Máme i sekci věnovanou cestopisům, které pro nás píšou naši čtenáři.

Náš web Vám pomůže hlavně s přípravou itineráře, který je pro většinu expedic na vlastní pěst nezbytností. Dobře naplánovaná cesta se všemi detaily je nezbytným předpokladem pro zvládnutí Vaší dovolené bez velkých potíží. Stejně tak Vám náš web nabízí i celou řadu rad a tipů na to, jak sehnat nejlevnější ubytování, letenky a na co si dát při cestě do zahraničí pozor.

Jak můžete spolupracovat

Budeme rádi, pokud využijete některou z možností na spolupráci s naším cestovatelským webem. Pokud se na psaní tohoto webu chcete podílet svými zkušenostmi, zveřejněním fotografií nebo psaním článků, neváhejte nás kontaktovat. Berte prosím na vědomí, že jsme neziskovým webem, který píšeme ve volném čase a jeho běh dotujeme z vlastní kapsy. Z tohoto důvodu je případná spolupráce bez nároku na honorář. O finanční odměně se můžeme pobavit v případě dlouhodobé spolupráce. Za kvalitní článek Vám ale nabízíme odkaz na Váš vlastní blog či web.

  • Psaní cestopisů – podílejte se na našem webu psaním cestopisů. Zážitky z Vašich cest po světě naši čtenáři velmi ocení a měsíčně si je přečte víc než 40 tisíc čtenářů. Do Vašeho cestopisu Vám nabídneme umístnění odkazu na Váš vlastní blog, web či facebook.
  • Zveřejnění Vašich fotografií – je totiž velká škoda, že většina Vašich fotek z dovolené zůstane jen pro Vaše oči a nakonec někde v šuplíku. Sdílejte Vaše fotky s našimi čtenáři. Rádi naše články doplníme o Vaše fotky. Do článku s Vašimi fotkami můžeme taktéž umístit odkaz na Váš web, blog či facebook.
  • Výměna odkazů či bannerů – jste-li autory nějakého jiného cestovatelského portálu, nabízíme výměnu bannerů či odkazů. Je to prosté. Vy uděláte reklamu nám a my Vám.
  • Hlášení chyb a problémů - protože si náš web zakládá na faktické správnosti a spolehlivosti údajů, budeme velice rádi, pokud nás budete kontaktovat s nesrovnalostmi nebo faktickými chybami, které případně v článcích objevíte. Na některých místech se toho od naší návštěvy mohlo hodně změnit a postihnout všechny změny prostě nedokážeme…
  • Hlášení nefunkčních odkazů – protože si náš web kromě spolehlivosti informací zakládá i na praktických odkazech týkajících se víz, režimu vstupu do země či oficiálních turistických portálů, které Vám podstatně urychlí Vaše hledání, budeme velmi rádi, pokud nás budete kontaktovat s informací o nefunkčním odkazu, který na základě Vaší informace okamžitě opravíme.
  • Nabízíme psaní a zveřejnění PR článků, případně umístění reklamních bannerů. Náklady z reklamy a PR článků půjdou na provoz tohoto portálu. Informace o cenách umístění bannerů a PR článků Vám rádi poskytneme e-mailem. Zdarma reklamní články nezveřejňujeme.
  • Sháníme programátory i grafiky, kteří nám budou čas od času ochotni pomoci se zlepšením funkčnosti webu či s jeho grafickou úpravou. Jde nám jen o někoho s dobrým srdcem a znalostí HTML, kdo nám občas poradí, jak naprogramovat tohle nebo tamto.
  • Velmi uvítáme konstruktivní kritiku spojenou s podněty na zlepšení funkčnosti našich stránek. Ovšem „hejty“ si nechte. V našem volném čase pro Vás píšeme články, které Vám usnadní Vaše cestování, a myslíme, že za to si anonymní „hejty“ vážně nezasloužíme.

V případě Vašeho zájmu o jakýkoliv typ spolupráce nás neváhejte kontaktovat pomocí kontaktního formuláře níže nebo e-mailem: monickakucer1@seznam.cz. Ozvěte se i v případě, že Vás napadají jiné možnosti spolupráce, o kterých jste se nedočetli výše.

Provozovatelem webu je: Mgr. Monika Fikrová se sídlem v Dřítči, IČO: 14055503