Jsme národem těch, kteří rádi fandí sportu. Lístky na biatlon, Davis Cup nebo Zlatou tretru jsou beznadějně vyprodané měsíce dopředu... Pravda, fandíme možná raději, než abychom nějaký sport aktivně dělali, ale ten adrenalin a emoce, které při vítězství našeho národního týmu nebo našeho oblíbeného sportovce vzplanou, jsou skvělým zpestřením dne i skvělou zábavou. Náš přehled nabízí seznam těch nejzajímavějších sportovních událostí ve světě v následujících měsících. No, řekněme, těch nejzajímavějším pro širší davy. Fandíte-li rádi kuželkám, curlingu nebo akvabelám uznáváme, že to tady asi nenajdete, ale zas Vás ujistíme, že v našem přehledu o žádnou velkou světovou sportovní akci nepřijdete. Spojte tak Vaši cestu na nějaké to mistrovství s atrakcemi města a udělejte tak Vaši cestu ještě zajímavější.

  Nabízíme Vám přehled těch největších sportovních akcí konaných v následujících měsících. Tento přehled je průběže aktualizován. Protože se všechny potřebné informace zveřejňují jen pár měsíců dopředu, stejně tak se otevírá předprodej vstupenek, najdete tu vždy přehled jen na akce detailně známé. Ty ostatní jsou doplňovány průběžně. Máte-li pocit, že tu nějaká velká akce chybí, napište nám.

  Na úvodní stránce Cesty po světě na Vás ale čekají i jiné události doma i ve světě, které se budou konat v následujících měsících. I ty průběžně aktualizujeme, takže se u nás můžete inspirovat po celý rok tipy na to, kam vyrazit. S námi Vám totiž žádná velká akce neuteče.

 • Duben 2022

 • Judo - Mistrovství Evropy 2022 - 28. 4. - 1. 5. 2022 - Sofia/Bulharsko

  Mistrovství Evropy v judu se uskuteční na přelomu dubna a května v bulharském hlavním městě, takže bude zase příležitost fandit Lukášovi Krpálkovi i dalším českým judistům.

 • Dostihy - Velká národní - 9. 4. 2022 - Liverpool/Velká Británie

  Velká národní steeplechase je jeden z nejslavnějších světových dostihů, který se bude konat 9. 4. 2022 na závodišti Aintree Racecourse v anglickém Liverpoolu.

 • Formule 1 - Grand Prix Austrálie - 10. 4. 2022 - Melbourne/Austrálie

  V dubnu pokračuje série závodů Formule 1, kdy se jezdci přesunou do australského Melbourne.

 • Formule 1 - Grand Prix Emilia Romagna - 24. 4. 2022 - Imola/Itálie

  Další dubnový závod Formule 1 se bude konat 24. dubna 2022 na okruhu v italské Imole.

 • Badminton - Mistrovství Evropy 2022 - 25. 4. - 30. 4. 2022 - Vantaa/Finsko

  Finsko bude hostit Mistrovství Evropy v badmintonu na konci dubna.

 • Tenis - WTA Madrid Open 1000 - 25. 4. - 2. 5. 2022 - Madrid/Španělsko

  Nejpretižnějším turnajem na ženské tenisovém okruhu v dubnu bude ten konající se ve španělském hlavním městě.

 • Moto GP - Velká cena - různé termíny - různé destinace

  Dva závody okruhu Moto GP čekají na jezdce v dubnu. Nejprve se 3. 4. v argentiském Termas de Rio Mondo a 10.4. pak v americkém Austinu.

 • Květen 2022

 • Cyklistika - Giro d´Italia - 6. až 29. května 2022 - Itálie/Maďarsko/Slovinsko

  105. ročník etapového cyklistického závodu Giro d'Italia se bude konat mezi 6. a 29. květnem 2022. První etapa se pojede v Maďarsku a cyklisté se vydají na necelých 200 km dlouhou trasu z Budapešti do Visegrádu. V dalších dvaceti etapách se postupně přesunou do italské Verony, kde se 29. května pojede závěrečná 21. etapa druhého nejslavnějšího cyklistického závodu světa. Celou trasu najdete tady.

 • Formule 1 - Velká cena - různé termíny a různé destinace

  Tři závody mají v květnu na programu závodníci Formule 1. 8. května 2022 to bude Grand Prix Miami na okruhu Miami International Autodrome na americké Floridě. Následně se pojede 22. května Velká cena Španělska na okruhu Circuit de Catalunya v Barceloně a konečně 29. května 2022 ožije Monte Carlo Velkou cenou Monte Carla, protože se Formule 1 vydá do zdejších uliček.

 • Mistrovství světa v hokeji - 13. až 29. května 2022 - Helsinky a Tampere/Finsko

  Letošní Mistrovství světa v hokeji bude hostit Finsko, a to v termínu 13. až 29. května 2022. Program a možnost koupě vstupenek online tady.

 • Atletika - Diamantová liga - různé termíny a různé destinace

  I na atlety čekají v květnu prestižní soutěže. A to hned tři závody ze série Diamantové ligy. První Diamantová liga letošního roku se uskuteční 13. května v katarském Dauhá, následovat bude 21. května 2022 anglický Birmingham a květnové atletické svátky se zakončí 28. května 2022 v americkém Eugene ve státě Oregon.

 • Tenis - Roland Garros - 16. května až 5. června 2022 - Paříž/Francie

  Druhý Grandslam letošní sezóny čeká na tenisty a tenistky v termínu 16. května až 5. června. Půjde o antukový turnaj Roland Garros. Vstupenky k dispozici tady.

 • Fotbal - finále Evropské ligy UEFA - 18. května 2022 - Sevilla/Španělsko

  Finále Evropské ligy UEFA bude letos hostit španělská Sevilla 18. května. Registrace pro koupi vstupenek online k dispozici tady.

 • Fotbal - finále Ligy mistrů - 28. května 2022 - Paříž/Francie

  A nejprestižnější fotbalová soutěž, Liga mistrů, vyvrcholí 28. května 2022 na stadionu Stade de France v Paříži.

 • Atletika - Zlatá tretra - 31. května 2022 - Ostrava/Česko

  Jeden atletický svátek se odehraje i na našem území. Tradiční Zlatá tretra se letos bude konat 31. května 2022 na Městském stadionu v Ostravě Vítkovicích. Program a vstupenky ke koupi online tady.

 • Červen 2022

 • Moto GP - různé termíny a různé destinace

  V červnu se milovníci rychlých motorek mohou těšit na tři velké ceny. 5. 6. se pojede Velká cena Katalánska na španělském okruhu Barcelona-Catalunya. 19. června se pojede závod v Německu, a to v Sachsenringu a konečně 26. června v nizozemském Assenu. Vstupenky na všechny závody ke koupit tady.

 • Atletika - Diamantová liga - různé termíny a různé destinace

  I na atlety čekají prestižní závody, a to ze série Diamantové ligy. 5. června se Diamantová liga uskuteční v marockém Rabatu, 9. 6. v italském Římě, 16. 6. v norském Oslu a 18. června 2022 v Paříži.

 • 24 hodin Le Mans - 11. až 12. června 2022 - Le Mans/Francie

  24 hodin Le Mans je proslulý vytrvalostní závod sportovních prototypů a GT vozů konaný každoročně od roku 1923 (s výjimkou válečných let) poblíž města Le Mans ve Francii na okruhu de la Sarthe. Letos se na trať vydají motoristé v noci z 11. na 12. června.

 • Formule 1 - Velká cena - různé termíny a destinace

  Piloti Formule 1 čekají v červnu dvě Velké ceny. 12. června to bude Velká cena Ázerbajdžánu v hlavním městě Baku a 19. června Velká cena Kanady v Montrealu.

 • Golf - US Open - 16. až 19. června 2022 - Brookline/USA

  Nejlepší golfisty čeká turnaj US Open, který se odehraje v červnu v americkém Brookline ve státě Massachusetts.

 • Tenis - Wimbledon - 27. června. až 10. července 2022 - Londýn/Velká Británie

  Nejslavnější z tenisových grandslamů, Wimbledon, se uskuteční na přelomuu června a července v Londýně. Vstupenky k dispozici nejsou.